Až teď vnímám ten rozdíl v grafice…

rozdíl v grafice

Teprve online kurz Zvládni grafiku mi otevřel oči. Až teď vnímám ten rozdíl v grafice, kterou jsem do té doby připravovala. Chtěla jsem vystačit s vlastními fotografiemi a obrázky zdarma. Myslela jsem, že to bohatě postačí. Už vím, že vlastní fotografie bez potřebného osvětlení a kompozice nebudou nikdy vypadat jako z fotografického studia a fotobanky zdarma zase neobsahují zrovna nejkvalitnější obrázky.

Kdo jsem
Ludmila Leinweberová

Jmenuji se Ludmila Leinweberová, jsem průvodkyně krajinou mozku a společně s kolegyní vytváříme vzdělávací materiály pro školáky na našem webu Abeceda prvňáka.

Grafiku jsme nikdy nikde nestudovaly a naše materiály vyrábíme v aplikaci Microsoft Word. Úpravu obrázků jsme nikdy nijak zásadně neřešili. Prostě jsme vyfotili fotografii a vložili jí na stránku.

Obrázky musí dýchat

Po shlédnutí prezentace Základy grafické kompozice mi došlo, že obrázky na stránce musí dýchat. Když grafika nemá okolo sebe místo, tak stránka působí přeplněným dojmem a zbytečně si tím snižujeme pocit zákazníků z našich materiálů. Stejně tak je dobré si s pořízenou fotografií pohrát a upravit jí. Výbornou pomůckou, která nám při tom hodně pomáhá je Canva photo editor, který jsme se obě naučili používat v kurzu Zvládni grafiku – Canva photo editor.

Před kurzem

Vlastních fotografií nemáme mnoho a tak jsem volila fotobanky zdarma. Spoustu času jsem trávila vyhledáváním vhodného obrázku a když už jsem si nějaký vybrala, tak jsem poté zjistila, že ho používá spousta jiných webů. Také u některých obrázků nebyla uvedena licence a já nechci riskovat mnohatisícové pokuty.

jakcistsradosti_423x400jaknapocty_369x400grafomotorika1_369x400

Po kurzu jsem si zamilovala vektorové obrázky

Vzhledem k tomu, že mám blízko k dětem, tak jsem si zamilovala vektorové kresby. Jednoduchý a čistý design našich materiálů oceňují hlavně naši klienti – rodiče a jejich děti. Změnu ihned zaznamenali a téměř okamžitě nám začali psát pochvalné zprávy, jak se jim nový vzhled a styl našich příruček líbí.

 

jaknahravecteni_445x400jaknahravepocitani_445x400 jaknahravepsani_445x400

Kde obrázky nakupuji?

Na Mílovo doporučení jsem zvolila fotobanku 123RF. Proč právě tuto? Nejsme plátci DPH a nechtěla jsem zřizovat další administrativu kvůli identifikované osobě, která by mě čekala, kdybych nakoupila službu ze zahraničí. Tato fotobanka umožňuje zaplacení kreditů pomocí převodu na účet české firmě, která odvede DPH. A hlavně nemusím vyřizovat další administrativu.

Myslíte si, že to nezvládnete?

Také jsem si to dlouho myslela. Pak jsem se ale rozhodla, že se naučím alespoň základy grafiky. Dnes vím, že jsem udělala dobře. Kurz je nabitý informacemi, přehledně uspořádaný do modulů a hlavně srozumitelný i pro člověka, který se zatím o grafiku vůbec nezajímal. Proto kurz Zvládní grafiku doporučuji každému, kdo chce zvýšit hodnotu svojí práce.

Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře
 1. Dagmar napsal:

  Co je to kurz “Zvládni grafiku”?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • V.I.P. novinky

  Přihlašte se k V.I.P. novinkám Miloslava Látala a získejte přístup k neveřejným nabídkám online kurzů, webinářů a hodnotného obsahu ZDARMA

  Neveřejné nabídky a hodnotný obsah obdržíte skrze svůj e-mail zdarma několikrát do týdne. Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budu já (Miloslav Látal) zpracovávat v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů pouze za účelem zasílání novinek

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zasílání V.I.P. novinek Miloslava Látala na 4 roky. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz Odhlásit se v každé zaslané zprávě.

 • Nejnovější příspěvky
 • Archivy
 • Rubriky